top of page

Nowe wyzwania w pracy – innowacyjne działania psychologii

      Z radością zawiadamiam, że Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji wraz z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II przystąpiło do organizacji konferencji naukowej będącej kolejna edycją zjazdu (już trzecią) Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji. Konferencja ta będzie miała miejsce w Lublinie w dniach 24-25 maja 2018 (czwartek i piątek z możliwością przedłużenia pobytu na sobotę).

      7 kwietnia 2011r. z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji odbył się Pierwszy  Zjazd PSPO zatytułowany  "W poszukiwaniu tożsamości psychologii pracy i organizacji", co stanowiło okazję do spotkania się psychologów pracy i organizacji z całej Polski. W kolejnych latach PSPO zorganizowało konferencję naukową "Bezpieczeństwo w transporcie. Znaczenie czynników psychologicznych" (2012), seminarium naukowe w ramach międzynarodowego cyklu "Small Group Meeting” (2013), podczas którego tematem przewodnim była "Edukacja absolwentów w ramach psychologii pracy i organizacji. Praktycy: w kierunku równych szans zdobywania doświadczeń”. Ostatnio, czyli 6 października 2015  zorganizowane zostało spotkanie kobiet z trzech sektorów gospodarki (biznes, organizacje publiczne i trzeci sektor) w ramach nowego międzynarodowego cyklu "Women at the TOP".

      Podczas walnego zgromadzenia członków w Warszawie, w grudniu 2014 roku podjęta została decyzja o wznowieniu idei ogólnopolskich zjazdów naukowych Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, poszerzenia  ich zakresu tematycznego i  zwiększenia oddziaływania na otoczenie. W maju 2016 miał miejsce II. Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników- psychologów, socjologów, ekonomistów i prawników zajmujących się zagadnieniami wpływu organizacji na pracę i życie jej członków. W trakcie zjazdu, podczas spotkania zarządu stowarzyszenia ustalono termin i miejsce następnego spotkania. Został wybrany Lublin jako jeden z ważniejszych ośrodków naukowych prowadzących badania w obszarze pracy i organizacji.

      Czujemy się zaszczyceni tym wyborem i chcemy by konferencja miała najwyższy możliwy poziom, łączyła badaczy i praktyków, pokazywała dorobek wszystkich ośrodków i ciekawe praktyki przedsiębiorstw. Naszym celem jest nie tylko wymiana wiedzy ale też integracja środowiska i współna zabawa.

 

Bohdan Rożnowski dr hab. prof. KUL

Członek Zarządu PSPO

bottom of page